23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ имахме честта да посрещнем г-жа Ева Бамбаджотти от Министерството на външните работи на Италия

ЛИНК КЪМ ВИДЕО


В 23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ имахме честта да посрещнем г-жа Ева

Бамбаджотти от Министерството на външните работи на Италия, която отговаря за

разпространението на италианския език на Балканите, както и г-жа Анна Гулиелмотти.

За нас беше истинско удоволствие да представим нашето училище, да разкажем как

учим и как се забавляваме, докато трупаме нови знания.

В срещата участваха ученици от 8., 9. и 10. клас с профил „Чужди езици“ – Италиански

език. Беше представена презентация от Джулия Масимо, 9.а клас и Виктория

Валериева, 10.а клас, в която показахме нашите дейности и постижения, свързани с

изучаването на езика.

Нашите гости бяха впечатлени от нивото ни и от успехите, които сме постигнали.

Получихме висока оценка за това, че говорим уверено италиански, че всяка година

успешно се подготвяме и полагаме изпит за сертификат ЧЕЛИ на различни нива, както

и че се класираме за националния кръг на олимпиадата по италиански език.

На събитието присъстваха г-жа Вълкова – директор на 23. СУ, както и г-жа Красимира

Йончева и г-жа Албена Тодоринова.

Специални поздравления бяха отправени и към нашите преподаватели по италиански

език – Кристина Танева и Микеле Дагостино – за тяхната всеотдайна и отлична работа.

Гордеем се с постигнатото и продължаваме напред с още повече мотивация!