23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ имахме честта да посрещнем г-жа Ева Бамбаджотти от Министерството на външните работи на Италия
В 23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ имахме честта да посрещнем г-жа Ева
Бамбаджотти от Министерството на външните работи на Италия, която отговаря за
разпространението на италианския език на Балканите, както и г-жа Анна Гулиелмотти.
За нас беше истинско удоволствие да представим нашето училище, да разкажем как
учим и как се забавляваме, докато трупаме нови знания.
В срещата участваха ученици от 8., 9. и 10. клас с профил „Чужди езици“ – Италиански
език. Беше представена презентация от Джулия Масимо, 9.а клас и Виктория
Валериева, 10.а клас, в която показахме нашите дейности и постижения, свързани с
изучаването на езика.
Нашите гости бяха впечатлени от нивото ни и от успехите, които сме постигнали.
Получихме висока оценка за това, че говорим уверено италиански, че всяка година
успешно се подготвяме и полагаме изпит за сертификат ЧЕЛИ на различни нива, както
и че се класираме за националния кръг на олимпиадата по италиански език.
На събитието присъстваха г-жа Вълкова – директор на 23. СУ, както и г-жа Красимира
Йончева и г-жа Албена Тодоринова.
Специални поздравления бяха отправени и към нашите преподаватели по италиански
език – Кристина Танева и Микеле Дагостино – за тяхната всеотдайна и отлична работа.
Гордеем се с постигнатото и продължаваме напред с още повече мотивация!