Силата на традициите и магията на танца: 23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ на 24 май!
Силата на традициите и магията на танца: 23. СУ „Фредерик Жолио-Кюри“ на 24 май!
В Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, София сияеше, а сърцето на нашия град бе изпълнено с младост, вдъхновение и гордост. Сърцата на всички нас от 23. СУ обаче биеха в един общ, учестен ритъм!
Пред величествената сграда на Народен театър "Иван Вазов" нашите невероятни хореографски паралелки сътвориха истински празник за сетивата. Те дариха публиката с красота, енергия и онази чиста любов към българския фолклор, която ни пази като народ.
Но най-красивото остана скрито за широката публика – това е магията на приемствеността в 23. СУ.
Зад кулисите и на сцената нашите големи ученици за пореден път доказаха какво означава да си част от едно голямо семейство. С грижа, търпение и обич, батковците и каките помагаха на по-малките танцьори – оправяха носии, даваха кураж преди излизане и показваха стъпките. Заедно те играха, заедно твориха, заличавайки границите между възрастите чрез езика на танца. Ето това е истинското училище – място, където опитът предава щафетата на ентусиазма!
В същото време, нашите горди знаменосци представиха 23. СУ с изключително достойнство в грандиозното общоучилищно шествие на столицата. С високо вдигнато знаме и твърда стъпка, те почетоха делото на просветителите и ни напомниха, че пазим завета им жив.
Благодарим на всички ученици, хореографи и учители, които направиха този 24 май незабравим! Вие сте гордостта на 23. СУ!















